شاید شما هم با واژگان و مفاهیمی با عنوان ارز دیجیتال و رمز ارزها آشنا باشید. در تعریف ارز دیجیتال باید گفت که نوعی پول است که فرم فیزیکی ندارد؛ اما همان کارایی را دارد. تراکنش‌های مربوط به این ارز از طریق اتصال به اینترنت و رایانه یا کیف‌ پول الکترونیکی صورت می‌گیرند. ارزهای دیجیتال انواع مختلفی دارند که UNUS SED LEO معروف به توکن لئو یکی از آن‌ها است. درواقع لئو یک ارز دیجیتال است که فعالیت آن را باید روی شبکه اتریوم مشاهده کرد و ازآنجایی‌که این شبکه بلاک‌چین مستقل ندارد به آن توکن می‌گویند. از مزایای توکن لئو این است که در مقایسه با سیستم بانکداری آنلاین در جهان، معمولا کارکرد ساده و آسان‌تری دارد. این ارز دیجیتال توسط یک سازمان غیردولتی به نام LEOcoin اداره و حمایت می‌شود.

تاریخچه ارز دیجیتال LEO

ارز دیجیتال لئو توسط شرکت ifinex در سال 2019 تاسیس شد. این شرکت یک شرکت قدیمی و باتجربه درزمینه فناوری و خدمات مالی محسوب می‌شود. تولید این رمز ارز پس از توقیف بخشی از وجوه این شرکت توسط دولت انجام شد. پس از توقیف بخشی از دارایی‌ها و وجوه شرکت، گروهی از محققان شرکت به این نتیجه رسیدند که ممکن است این وجوه بازنگردند؛ بنابراین به فکر تولید یک جایگزین افتادند. این شرکت برای فروش ارز خود و جبران این کسری صرافی‌های مورد اعتماد خود را معرفی کرد و برای کاربران خود با توجه به میزان ارزی که خریداری می‌کنند تخفیفاتی در نظر گرفت. از این طریق توانستند رتبه ارز خود را روزبه‌روز در بازار بهتر کرده و کسری خود را جبران کنند. علاوه بر موارد گفته‌شده تیم توسعه دهنده این رمز ارز با توجه به میزان استقبال و سوددهی این ارز تصمیم گرفته‌اند که برای افزایش ارزش و اعتبار آن و همچنین تبدیل کردن لئو به یک ارز معروف در جهان برنامه‌ریزی کنند. توکن لئو توسط بنیاد LEOcoin که یک سازمان غیردولتی است اداره و حمایت می‌شود. دن اندرسون رئیس این بنیاد و برنارد لندی معاون شرکت است و بیش از صد نفر تیم اصلی این پروژه را تشکیل می‌دهند.

آی فاینکس ifinex چیست؟

آی‌فاینکس یک شرکت است که دفتر مرکزی آن در بریتانیا و در جزایر ویرجین قرار دارد. این شرکت وظیفه دارد که خدمات مربوط به معاملات دیجیتال و خدمات رمز ارزها را ارائه کند. این شرکت یکی از جدیدترین و نوآورانه‌ترین خدمات را در این زمینه ارائه داده است. از ویژگی‌های بارز این شرکت این است که بهترین و جدیدترین فناوری‌های بلاکچین را با محصولات باکیفیت ترکیب کرده بدون اینکه قابلیت یا عملکرد آن‌ها را به خطر اندازد. ایده‌های جذاب این شرکت و تیم تحقیقاتی آن زمینه‌ی ایجاد رمز ارز لئو و فراگیر شدن آن، در سطح جهانی را فراهم کرد. درواقع این شرکت به‌جای عقب‌نشینی پس از شکست و بدهی، این ارز را تولید و ضرر خود را جبران کرد. این شرکت تیم ارشد مدیریت خود را از گروهی حرفه‌ای با چندین سال سابقه درزمینه خدمات مالی تشکیل داده است و همین امر یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت و پیشرفت آن است.

UNUS SED LEO چیست؟

همان‌طور که گفته شد لئو یک ارز دیجیتال است که در بازار جهانی برای انجام معاملات گوناگون مورداستفاده قرار می‌گیرد. هدف اصلی توکن لئو علاوه بر انجام معاملات، حفظ حریم خصوصی شرکت سازنده آن و امکان انتقال و ارتباط ناشناس توسط مشتریان است. همان‌گونه که می‌دانید معاملات اینترنتی و آنلاین معمولا غیرقابل‌برگشت و تغییرناپذیر هستند؛ اما آنچه مهم است محافظت از حریم این معاملات و عدم امکان دست‌کاری در آن‌هاست که لئو این مسئله را تضمین می‌کند. توکن لئو در حال حاضر رتبه 56 را در بازار جهانی و در میان سایر ارزها به خود اختصاص داده است. قیمت آن 2.18 دلار است. حجم معاملات آن در 24 ساعت شبانه‌روز چیزی حدود 2.795.007 دلار است. آنچه که مخاطبان و مشتریان در ارتباط با توکن لئو باید بدانند این است که این ارز در سال 2019 برای جبران کسری شرکت bitfinex راه‌اندازی شد؛ بنابراین ارزی نیست که برای همیشه ماندگار باشد. کاربران و مشتریان در هنگام استفاده از توکن لئو با تخفیفات گوناگونی مواجه می‌شوند که این تخفیفات به میزان لئو که نگه می‌دارند و به نوع معاملات آن‌ها بستگی دارد. این تخفیفات از طرف شرکت سازنده این ارز و صرافی‌های مورد اعتماد آن‌ها به کاربران داده می‌شود. در این شرکت مکانیزم سوزاندن توکن وجود دارد و این مسئله به این معناست که شرکت و صرافی مورد اعتماد آن هرماه متعهد به خرید میزانی از توکن لئوهای موجود در بازار هستند. این فرایند تا زمانی ادامه دارد که توکن‌های شرکت به‌پایان برسند؛ بنابراین طبق این مکانیزم ارز دیجیتال لئو تا زمانی که به‌پایان برسد، هرماه 27 درصد بازدهی دارد. برای خرید این ارز با شرایطی که گفته‌شد می‌توانید از طریق صرافی کوینکس اقدام کنید.

ویژگی های توکن LEO

ارز دیجیتال توکن لئو، دارای ویژگی‌هایی است که برای کاربران و مشتریان خود قابل‌استفاده هستند. اولین ویژگی آن همان کارکرد پول سنتی در معاملات است. کاربران می‌توانند از ارز لئو برای معامله در سایت‌های موردپذیرش اقدام کنند. یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب این ارز برای کاربران این است که مشتریانی که ارز دیجیتال لئو دارند می‌توانند از 15 درصد تخفیف معاملات در همه‌ی پلتفرم‌های آی‌فنیکس برخوردار شوند. توجه کنید که با افزایش میزان ارز خود می‌توانید میزان این تخفیفات را نیز افزایش دهید. از دیگر ویژگی‌های توکن لئو می‌توان به سایر تخفیفات ویژه آن در پلتفرم آی‌فنیکس اشاره کرد. این تخفیفات به این صورت است که شما در فرایند وام‌دهی همتا به همتا می‌توانید 5 درصد تخفیف بگیرید. برای واریز یا برداشت ارزهای دیجیتال 25 درصد تخفیف شامل کاربران می‌شود و نکته مهم این است که با افزایش ارزش بازار ارزش و قیمت هر توکن لئو نیز افزایش می‌یابد. این امکان وجود دارد که مکانیزم بازخرید و سوزاندن لئو در شرکت افزایش یابد که این امر افزایش سوددهی را به دنبال خواهد داشت.

کاربردها و جایگاه ارز دیجیتال LEO

در مورد کاربرد و جایگاه ارز دیجیتال LEO باید گفت که اولین کاربرد آن جبران کسری بودجه شرکت تولیدکننده آن است. شرکت بیتیفینکس برای جبران کسری خود این ارز را وارد بازار کرده است و ارزش آن تا زمانی است که این کسری جبران شود. همین امر سبب شده است کارشناسان ارز دیجیتال، این ارز را به عنوان یک ارز پایدار نشناسند؛ بلکه پس از اتمام از بین خواهد رفت. دومین کاربرد آن را می‌توان افزایش فرصت و سوددهی برای مشتریان و کاربران دانست. این ارز برای مشتری‌های خود ویژگی‌های مختلفی دارد که سبب می‌شود افراد برای کسب سود و دریافت تخفیف در معاملات به سمت آن کشیده شوند. درواقع مکانیزم این ارز به‌گونه‌ای است که در صورت بهبود روند بازار هرماه حداقل 27 درصد سوددهی دارد. سومین ویژگی آن را باید گسترش اکوسیستم آی‌فینکس دانست، به این صورت که بیش‌ترین معاملات در آن صورت می‌گیرد و بهترین تخفیفات را به مشتریانی که ارز لئو دارند ارائه می‌دهد. در مورد جایگاه آن نیز همان‌طور که گفته شد در حال حاضر رتبه 56 را در میان سایر ارزها در بازار جهانی دارد. یکی از نکات مهم در ارتباط با ارز توکن این است که برای ذخیره آن می‌توان از هر نوع کیف پولی که قادر به دستیابی به نشانه‌های Ethereum و ERC20 است استفاده کرد. برای ذخیره توکن لئو از سه طریق می‌توانید اقدام کنید:

  • Atomic Wallet
  • Trust wallet
  • MyEtherWallet

آینده توکن LEO چگونه است؟

یکی از سوالات رایج در ارتباط با ارزهای دیجیتال این است که آینده این ارزها برای سرمایه‌گذاری چگونه است؟ ارز دیجیتال لئو نیز از این قاعده مستثنا نیست و کاربران به دنبال تحلیلی درست از روند آن هستند. یکی از راه‌های شناخت آینده یک ارز دیجیتال مقایسه روند رشد آن از گذشته تا امروز است. این روند می‌تواند سالیانه، ماهانه و روزانه انجام گردد. مقایسه قیمت ارز لئو به‌صورت ماهانه نشان می‌دهد که این ارز نسبت به ماه گذشته حدود 33 درصد رشد داشته است و این امر یک انگیزه مهم برای داشتن این ارز در سبد سهام شما محسوب می‌شود. اگر بخواهیم روند رشد این ارز را در سه ماه گذشته موردبررسی قرار دهیم مشاهده خواهیم کرد که حدود 49 درصد افزایش قیمت داشته است. یکی دیگر از راه‌های بررسی آینده این ارز مقایسه روند رشد آن در طول سال است که این روند برای ارز لئو صعودی بوده است. از آنجا که توسعه‌دهندگان این ارز به دنبال بقا و و پیشرفت این ارز هستند، پیش‌بینی می‌شود در چندین سال آینده یکی از ارزهای مهم بازار جهانی باشد. دقت کنید که این مسئله تا حدود زیادی به روند بازار و واکنش کاربران بستگی دارد و نمی‌توان اتفاقات بازار را به‌صورت دقیق پیش‌بینی کرد. همان‌طور که گفته شد، شرکت تولیدکننده و تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال توکن لئو، در این فکر هستند که بتوانند این ارز را حفظ کرده و آن را به یک ارز جهانی محبوب تبدیل کنند. معروفیت و محبوبیت این ارز باید به‌گونه‌ای باشد که به ارزی برای کارآفرینان تبدیل گردد. برای این اندیشه تلاش‌هایی نیز صورت گرفته است و تیم توسعه‌دهنده توکن لئو در تلاش هستند که مهارت‌های لازم برای توسعه نرم‌افزار و زیرساخت‌های لازم برای معرفی این ارز در سطح بین‌المللی را فراهم کنند.

نقاط ضعف ارز دیجیتال LEO

اگرچه این ارز توانسته است پیشرفت خوبی داشته باشد؛ اما نسبت به سایر ارزها در بازار جهانی از محبوبیت کم‌تری برخوردار است. تحلیل روند پیشرفت این ارز در سال گذشته مثبت و رو‌به‌پیشرفت است؛ اما به دلیل آنکه در سال 2016 مورد هک قرار گرفت و حدود 623 میلیون دلار از آن برداشت شد، سبب بی‌اعتمادی کاربران شده است. این شکست برای لئو یک شکست بزرگ محسوب می‌شود و اگرچه تیم تحقیقات تلاش زیادی در جهت جبران آن انجام دادند؛ اما همچنان یک نقطه‌ضعف بزرگ به‌حساب می‌آید. بسیاری از محققان ارز دیجیتال معتقد هستند که این ضرر هنوز جبران نشده است و نمی‌توان به‌آسانی به این ارز اعتماد کرد. مسئله دیگری که درزمینه لئو وجود دارد این است که میزان سوزاندن توکن در آن، در مقایسه با بازار جهانی عدد قابل‌ملاحظه‌ای نیست. تحولات لئو باوجود شرکت و تیم باسابقه آن چشم‌گیر نبوده و نتوانسته نظر کاربران را به خوبی جلب کند. لئو باوجود رتبه خوبی که در میان ارزها دارد، گردش مالی بالایی نسبت به ارزهای هم‌رتبه خود ندارد و این مسئله را می‌توان یک ضعف برای این ارز دانست. آنچه مهم است این است که تیم گرداننده رمز لئو باید به دنبال ایده‌های جدید و جذاب برای افزایش محبوبیت لئو در بین کاربران باشند. افزایش محبوبیت، گردش مالی این ارز را بالابرده و سبب می‌شود علاوه بر جایگاه بهتر سوددهی بیش‌تری نیز داشته باشد. این مسئله یک اقدام جدی و قابل تامل است که سود آن ‌هم برای شرکت و هم برای کاربران قابل‌لمس است.

سخن پایانی

امروزه توجه به ارزهای دیجیتال و فعالیت در این زمینه امری بسیار رایج و جدی شده است. بسیاری از افراد به دنبال شناخت انواع ارزهای دیجیتال و نحوه کارایی آن‌ها هستند. ارز دیجیتال درواقع همان پولی است که ما به شکل فیزیکی در دست داریم، با این تفاوت که کارایی این ارزها از طریق اینترنت و کیف‌ پول دیجیتال است. یکی از این ارزهای مورد‌توجه ارز دیجیتال UNUS SED LEO است که امروزه موردتوجه و استقبال کاربران قرارگرفته است. این ارز توسط شرکت ifinex برای جبران خسارت و وجوه ازدست‌رفته خود ایجاد شد. این ارز که به لئو معروف است برای جلب‌توجه کاربران خود، خدمات ویژه‌ای ارائه می‌دهد که از آن جمله می‌توان به تخفیف در معاملات، تخفیف در وام‌های همتا و افزایش این تخفیفات با خرید بیشتر ارز اشاره کرد. نحوه‌ی معامله و سوددهی در این ارز به این شکل است که شرکت هرماه اقدام به 27 درصد توکن سوزی می‌کند و همین مسئله سبب می‌شود کاربران هرماه حداقل 27 درصد سود کسب کنند. نحوه‌ی معامله آن از طریق صرافی‌های معتبر و مورد اعتماد شرکت صورت می‌گیرد. یکی از نقاط ضعف بزرگ این ارز این است که در سال 2016 مورد هک قرارگرفته است و بسیاری از محققان این امر را یک ضعف جبران‌ناپذیر می‌دانند همچنین محققان میزان توکن سوزی این ارز را، نسبت به سایر ارزهای موجود در بازار عدد قابل‌ملاحظه‌ای نمی‌دانند. ما در این مقاله تمام نکات مربوط به ارز دیجیتال لئو، نقاط مثبت و منفی آن را برای شما بازگو کردیم. اگر شما هم در این زمینه تجربه یا سوالی دارید لطفا آن را با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید:


معرفی کامل رمزارز The Graph و آینده آن

همه چیز درباره ارز دیجیتال زی‌کش (Zcash)

5/5 - (4 امتیاز)