همانطور که بسیاری از ما می‌دانیم کریپتوکارنسی چیزی جز نوعی پول آنلاین یا ارز دیجیتال نیست. این دارایی دیجیتال با کمک رمزنگاری از امنیت بالایی برخوردار است و برای اهداف متعدد از جمله خرید و فروش کالا و خدمات از طریق اینترنت استفاده می‌شود. کریپتو و همچنین ارزهای رمزپایه مبتنی بر فناوری به نام بلاک چین هستند. ممکن است برخی از شما ندانید که بلاک چین دقیقا چیست؟ برای اینکه بهتر متوجه شوید آن را به زبان ساده‌تر برای شما توضیح می‌دهیم. بلاک چین چیزی نیست جز یک فناوری که مسئول نگهداری سوابق تراکنش‌های انجام ‌شده توسط کاربران در چندین شبکه مبتنی بر کامپیوتر است.

کلمه “کریپتو کارنسی” از یک روش رمزگذاری قدیمی گرفته شده است که برای ایمن‌سازی شبکه‌های کامپیوتری استفاده می‌شد. ارز مجازی امنیت بسیار بالایی دارد و هیچ هزینه اضافی را به شما تحمیل نمی‌کند؛ علاوه بر آن بهتر است بدانید که یکی از ویژگی‌های کلیدی ارز دیجیتال این است که دارای طرح‌بندی غیرمتمرکز است و این موضوع به صلاح مقامات مرکزی یا دولت نیست؛ بنابراین دارایی مجازی از دخالت دولت در عملیات و دستکاری آن نیز مصون است. کریپتو کارنسی مانند سکه‌ای دو رو است و دارای مزایا و معایبی است؛ به عنوان مثال قضاوت درباره دارایی مجازی بر اساس برخی نگرانی‌ها از جمله نرخ‌هایی است که به سرعت در حال تغییر هستند.

نگرانی از اینکه می‌توان از آن برای برخی از فعالیت‌های غیرقانونی و در نهایت آسیب‌پذیری آن استفاده کرد؛ از سوی دیگر کریپتو قابل حمل نیست و در رابطه با نرخ تورم بسیار سرکش است و به همین دلیل مورد توجه قرار گرفته است.

شاید به همین دلیل است که ارزها اخیراً توجه زیادی را به خود جلب کرده‌اند و چشم بسیاری از سرمایه‌گذاران جهانی را به خود جلب کرده‌اند و در چند سال گذشته بیشتر مردم آن را می‌شناسند. بسیاری از ارزهای نوپا وجود داشته‌اند که به شهرت رسیده‌اند؛ اما به زودی همه آن‌ها ناپدید شدند. این موضوع این را ثابت می‌کند که بازار ارزهای دیجیتال بسیار نامطمئن است و گاهی اوقات می‌تواند بسیار خطرناک باشد. امروزه ارزهای مجازی زیادی در صنعت داریم که می‌توان به سراغ آن‌ها رفت، از جمله Polygon، Ethereum، Bitcoin، Binance Coin، Baby Doge، Dogecoin و بسیاری دیگر.

ارز دیجیتال کسپر CSPR چیست؟

همانطور که قبلاً گفتیم، امروزه ارزهای دیجیتال زیادی در صنعت موجود است. ارز کسپر جدیدا به دنیای ارز دیجیتال اضافه شده است و چیزی نیست جز یک شبکه بلاک چین مبتنی بر مکانیزم اثبات سهام (PoS) که برای توسعه‌دهندگان و سازمان‌ها بهینه شده است. شبکه کسپر اولین بلاک چین زنده است که با استفاده از مشخصات Correct-by-Construction (CBC) ساخته شده است که به شبکه کسپر اجازه می‌دهد تا بازارهای جدید و پایدار ایجاد کند و با توکن نمودن هر دارایی از ارزش استفاده کند؛ بدون اینکه امنیت یا حتی عملکرد آن به خطر بیفتد. ناگفته نماند که فعالیت‌ها در شبکه کاسپر با کمک CSPR اداره می‌شوند که توکن خود شبکه کاسپر است.

به بیان ساده‌تر کسپر نیز همانند اتر یک بلاک چین L1 همه‌منظوره است. کسپر معمولاً با مشتریان سازمانی کار می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا فناوری بلاک چین را اتخاذ کنند. هدف شبکه Casper این است که از سایر شبکه‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال با انعطاف‌پذیری، توسعه‌دهنده‌پسند، قابل ارتقا و در نهایت کاربرپسند بودن فاصله بگیرد.

علاوه بر این ارز کسپر با معماری شبکه متمرکز بر آینده در نظر دارد که به طور مداوم با توجه به نیازهای متغیر کاربران خود توسعه یابد تا آنها به طور کامل به توسعه‌دهندگان با هر زمینه‌ای خدمت کنند. طبق وایت پیپر این شبکه، Casper عمدتاً برای  نیازهای توسعه‌دهندگان و مشاغل بهینه شده است. ماموریت این شرکت این است که راه را در عصری که اخیراً برای Web3 توسعه یافته رهبری کند و همچنان در حال رشد است. کاسپر تمام این کارها را با حل اقتباس سه‌گانه انجام می‌دهد؛ از این رو مقیاس‌پذیری، امنیت در سطح سازمانی همراه با تمرکززدایی بر روی همان پروتکل بلاک چین را فراهم می‌کند.

کسپر را می‌توان یک شبکه قراردادهای هوشمند کامل تورینگ نامید. این موضوع توسط یک الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) به همراه WebAssembly (WASM) پشتیبانی می‌شود. همانطور که می‌دانیم کاسپر یک شبکه بلاک چین است که برای عموم قابل دسترسی است و مکانیسمی بدون مجوز دارد؛ علاوه بر این، یک پروتکل اجماع خاص در شبکه Casper وجود دارد که به عنوان بزرگراه شناخته می‌شود. در پروتکل اجماع کلاسیک بیزانسی تحمل خطا (BFT)، بزرگراه در واقع مزایای مختلفی دارد؛ از جمله این که اغلب به اعتبارسنجی‌ها کمک می‌کند تا با اضافه‌کردن بلوک‌ها در شبکه Casper با اجازه‌دادن به شبکه برای دستیابی به رویکردی بالاتر در تصمیم‌گیری بلوک‌هایی که باید اضافه شوند موافقت کنند.

علاوه بر این بهتر است بدانید این پروژه به منظور حل مشکلاتی معرفی شده است که راه‌حل‌های بلاک چین سازمانی موجود با آن مواجه هستند تا بتوانند موقعیت سازمانی خود را جهانی کنند بدون این‌ که فداکاری قابل‌توجهی در مقیاس‌پذیری، امنیت یا شاید سرعت داشته باشند. به منظور دستیابی یک سازمان به این اهداف، بلاک چین کسپر چند ویژگی از جمله قراردادهای هوشمند قابل ارتقا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که به کاهش نیاز به فرآیندهای پرهزینه و پیچیده مهاجرت و اصلاح سریع هر گونه آسیب‌پذیری در سیستم کمک می‌نماید.

همچنین ارز کسپر Casper برخی از ویژگی‌ها و ابزارهای سازگار با توسعه‌دهنده را ارائه می‌کند که تنها با ساده‌سازی نحوه توسعه دقیق برنامه غیرمتمرکز خود در شبکه Casper از اتریوم، موانع را برای خرید سازمانی کاهش می‌دهد. سایر ویژگی‌های ارائه‌شده هزینه‌های گاز کمتر و همچنین کلیدهای وزنی است که به شرکت اجازه می‌دهد یک مجوز دسترسی چند سطحی ایجاد نماید که می‌تواند بیشتر برای اطمینان از کیفیت و ایمنی دارایی‌های شرکت استفاده شود.

همانطور که قبلاً بحث شد، کل اکوسیستم Casper توسط ارز مجازی CSPR خود پشتیبانی می‌شود که به منظور ارائه پاداش به اعتبارسنجی‌های شبکه برای آماده‌سازی تراکنش‌های زنجیره‌ای با کمک فروش اولیه توکن عمومی در CoinList استفاده می‌شود؛ اما در صرافی‌های مختلف رمزنگاری محبوب دیگر نیز در دسترس است. عرضه توکن‌های CSPR در ابتدا نزدیک به هشتصد میلیون بود. همچنین این ارز از تمامی فعالیت‌های شبکه و تراکنش‌های محلی روی پلتفرم پشتیبانی می‌کند و به عنوان سوخت عمل می‌کند.

ارز دیجیتال کسپر به حل مشکل مقیاس‌پذیری در پلتفرم بلاک چین نیز کمک می‌کند. همانطور که گفته شد شبکه کسپر به طور خاص برای تمرکززدایی، امنیت و توان عملیاتی بالا بهینه شده است؛ بنابراین همه این عوامل با تکامل مستمر Casper به دست می‌آیند و در عین حال بهترین راه‌حل را برای چندین پروژه و شرکت منبع باز ارائه می‌دهند. با چنین مکانیزم چشمگیر شبکه دلایل مختلفی برای انتخاب کسپر هنگام انتخاب شبکه بلاک چین وجود دارد. ناگفته نماند که این شبکه دارای چندین مزیت ارزشمند مانند مدیریت حساب، زبان سازگار با توسعه‌دهنده و هزینه‌های شبکه قابل‌پیش‌بینی است.

کسپر چگونه کار می‌کند؟

کسپر چگونه کار می‌کند؟

شبکه‌های کسپر برای تأیید اعتبار هر تراکنش و حرکت با شبکه به گروهی از اعتبارسنجی‌ها وابسته هستند. این بسیار متفاوت از فناوری شبکه اثبات کار است؛ زیرا در PoW، آنها خواستار متمرکز‌کردن اعتبارسنجی‌ها برای صرفه‌جویی در فروش هستند. در حالی که کسپر اجازه می‌دهد تا مجوزهای غیرمتمرکز اعتبارسنجی را که از نظر جغرافیایی وابسته است صادر شود. کسپر همچنین شناخته شده است که این موضوع راه را برای تأیید تراکنش‌ها با استفاده از اعتبارسنجی خود بر اساس توکن‌های انباشته شده هموار می‌نماید؛ همچنین این توکن‌ها در رابطه با مشارکت در مکانیسم اجماع اثبات سهام، جوایز کسپر CSPR دریافت می‌کنند.

احتمالا اکنون به این می‌اندیشید که چه چیزی کسپر را از سایر شبکه‌ها متمایز می‌کند؟ همانطور که گفته شد کسپر یک استفاده غیرعادی از اجماع اثبات سهام و فناوری بلاک چین است. گفته می‌شود که این شبکه از نظر کاربردها بسیار متنوع است و این موضوع عمدتاً به دلیل طرح غیرمتمرکز آن است. کسپر در کنار طراحی اثبات‌شده آینده در حال توسعه استاندارد جدیدی برای بلاک چین از نظر مصرف انرژی است و در مقایسه با بیت‌کوین 136000 درصد کارآمدتر می‌باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های قابل‌توجه شبکه کسپر مشخصات صحیح توسط ساخت (CBC) آن است. با استفاده از توافق PoS، Casper مدیریت پایگاه داده و راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری را کنترل می‌نماید. ناگفته نماند که توکن CSPR و Casper، هر دو نتایج سال‌ها تحقیق انجام‌شده توسط CasperLabs هستند.

سرمایه‌گذاری در Casper (CSPR)

Casper که در ماه مارس سال جاری در شبکه اصلی راه‌اندازی شد یک فرآیند نسبتاً جدید می‌باشد که از فرآیند IOU سود برده است؛ در حالی که CSPR از زمان عرضه اولیه سکه خود در 7 آوریل، زمانی که سرمایه‌گذاران در آن زمان می‌توانستند آلت کوین را فقط به قیمت خرید آلت کوین بخرند دستاوردهای قابل توجهی داشته. طبق گزارشی از CoinMarketCap، ارزش ارز دیجیتال کسپر CSPR از 6 می تقریباً 2300 درصد افزایش یافته و از پایین‌ترین سطح 1.15 دلار به رکورد بیست و هشت دلار در 10 می با افزایش حجم معاملات و هیجان افزایش یافته است.

پس از اعلام این خبر، حجم معاملات در صرافی ارزهای دیجیتال که ارز دیجیتال کسپر CSPR فهرست شده است، تقریباً شش برابر افزایش یافت که قیمت توکن را حدود 933 برابر بیشتر از آنچه قبلا در طول ICO بود (یک ماه قبل) افزایش داد.

پیش‌بینی قیمت ارز کسپر CSPR

همان‌طور که گفته شد شبکه Casper که اغلب به عنوان CSPR شناخته می‌شود 196,461,095 دلار ارزش‌گذاری شده که آن را به 266 امین ارز مجازی بزرگ جهان از نظر ارزش بازار تبدیل می‌نماید. جالب است بدانید که ارزش فعلی شبکه کسپر نزدیک به 0.14911 دلار است که تقریباً 9.958 درصد بیشتر از دیروز است. این ارز دارای عرضه در گردش نزدیک به 1,158,365,771 سکه CSPR است.

هر آلتکوین باید در چارچوب جو کلی بازار و عملکرد بیت کوین ارزیابی شود. بیایید قبل از اینکه به پیشبینی قیمت بپردازیم نگاهی به این موضوع بیندازیم.

نام سکه کاسپر
نماد سکه CSPR
قیمت دلار آمریکا 0.042 دلار
ارزش بازار 440,542,253 دلار
حجم 24 ساعت 17,157,044 دلار
عرضه کل 11,252,746,260

 

ارز دیجیتال کسپر CSPR در حال حاضر 0.042 دلار با ارزش بازار 440،542،253 دلار است که آن را در رتبه 85 در فهرست با ارزش‌ترین سکه‌ها قرار می‌دهد. بر اساس شاخص قیمت TechNewsLeader، CSPR دارای حجم 24 ساعته 17,157,044 دلار است. ارزش قیمت کاسپر در 24 ساعت گذشته 3.42 درصد تغییر نموده و در 7 روز گذشته قیمت CSPR 8.8- درصد تغییر کرده است. حداکثر عرضه آن به 10472133320 سکه محدود شده است.

پیش‌بینی قیمت ارز کسپرCSPR  2023

CSPR دارای پتانسیل بسیار زیادی است. با همکاری‌ها و نوآوری‌های خاص ممکن است تعداد کاربران و جذب افراد افزایش یابد. اگر بازار روی سرمایه‌گذاری در کسپر متمرکز شود، قیمت ممکن است بسیار بالاتر رود و تا سال 2023 می‌تواند به حداکثر ارزش 0.084 دلار برسد. انتظار می‌رود در صورت کاهش بازار،  CSPR نیز اندکی تغییر کند. سال 2023 می‌تواند با میانگین قیمت 0.074 دلار با حداقل قیمت 0.071 دلار و حداکثر قیمت 0.084 دلار به پایان برسد.

پیش‌بینی قیمت ارز کسپرCSPR  2024

ارزش Casper به دلیل تلاش‌های توسعه‌دهندگان شبکه و سرمایه‌گذاران جامعه افزایش خواهد یافت؛ بنابراین قیمت محاسبه‌شده برای سال 2024 صعودی است. به گفته تحلیلگران پیش‌بینی می‌شود CSPR تا پایان سال 2024 به حداکثر سطح قیمت 0.12 دلار برسد و از سوی دیگر  بسیار خوش‌بینانه است که آینده کسپر در نهایت رشد خواهد کرد؛ بنابراین میانگین قیمت پیش‌بینی‌شده CSPR حدود 0.10 دلار تا 0.11 دلار در سال 2024 بسته به بازار انتظار می‌رود. حداکثر قیمت CSPR از 0.10 تا 0.12 دلار برای سال 2024 متغیر است.

پیش‌بینی قیمت ارز کسپرCSPR  2025

به نظر می‌رسد که تا سال 2025، قیمت کاسپر (CSPR) به سطحی مشابه با بالاترین رکورد قبلی خود خواهد رسید. تا سال 2025 ممکن است انتظار میانگین قیمت 0.16 دلار را داشته باشیم. اگر همه چیز به خوبی پیش برود، پیش‌بینی می‌شود که حداکثر قیمت کاسپر می‌تواند تا 0.18 دلار در سال 2025 باشد. البته این احتمال وجود دارد که بازار پس از یک دوره صعودی طولانی سقوط کند و این برای بازار ارزهای دیجیتال طبیعی است.

پیش‌بینی قیمت ارز کسپرCSPR  2026

در بسیاری از وب‌سایت‌ها و انجمن‌ها ممکن است یک رویکرد یکپارچه برای این ارز بیابید. به نظر این پلتفرم پیش‌بینی کسپر برای مدت طولانی در قیمت فعلی خود ثابت خواهد ماند. انتظار می‌رود تا سال 2026، CSPR حداکثر ارزش 0.26 دلار را داشته باشد. اگر بازار صعودی شود، حداقل قیمت می‌تواند تا 0.23 دلار افزایش یابد.

پیش‌بینی قیمت ارز کسپرCSPR  2027

نوسانات بازار ارزهای دیجیتال را هدایت می‌کند. امروزه پیش‌بینی و همگام‌شدن با قیمت فعلی آسان نیست. بسیاری از تحلیلگران رمزارز در این زمینه وارد بازی می‌شوند. پیش‌بینی قیمت‌ها برای سال‌های مذکور صحیح است. مصرف‌کنندگان کریپتو همچنان نگران ممنوعیت‌های کریپتو و محدودیت‌های جدید هستند. اگر بازار شاهد روند صعودی خوبی در سال 2027 باشد، قیمت کاسپر ممکن است از 0.41 دلار عبور کند. با توجه به اینکه انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران بلندمدت آن را نگه دارند میانگین قیمت آن برای سال 2027 حدود 0.36 دلار خواهد بود.

پیش‌بینی قیمت ارز کسپرCSPR  2028

برای پیش‌بینی بلندمدت قیمت کاسپر تحلیل پایه ضروری است. از نظر مزایای صنعت، توکن بومی چند مورد را ارائه می‌دهد. استقلال اقتصاد دیجیتال باعث ایده‌آل‌بودن آن شده است. با توسعه DAPPها و سکه‌های پایدار شبکه گزینه‌های پرداخت قابل برنامه‌ریزی رقابتی، تدارکات و ذخیره‌سازی را ارائه می‌دهد. اگر سرمایه‌گذاران بیشتری جذب این ایده شوند، این احتمال وجود دارد که میانگین قیمت CSPR تا سال 2028 به حدود 0.52 دلار افزایش یابد. سال 2028 می‌تواند با حداکثر قیمت 0.61 دلار و با حداقل سطح قیمت 0.51 دلار به پایان برسد.

پیش‌بینی قیمت ارز کسپرCSPR  2029

نشانه‌هایی وجود دارد که بازار ارزهای دیجیتال در آستانه ورود به عصر جدیدی است. مطمئناً پیش‌بینی بلندمدت قیمت برای قیمت CSPR افزایش خواهد یافت؛ زیرا هنوز خوش‌بینی وجود دارد که این ارز توجه بیشتری را به خود جلب کند. سال 2029 می‌تواند با میانگین قیمت 0.76 دلار و حداقل ارزش قیمت 0.73 دلار به پایان برسد. انتظار می‌رود حداکثر قیمت در حدود 0.88 دلار معامله شود.

پیش‌بینی قیمت ارز کسپرCSPR  2030

در سال 2030 با پذیرش بیشتر و مشارکت بین سایر شبکه‌های مهم بلاک چین قیمت کسپر افزایش می‌یابد. حداکثر قیمت معاملات ممکن است در سال 2030 به 1.29 دلار برسد. اگر به همین منوال ادامه دهیم، محدوده قیمت‌ها بسیار عالی خواهند بود. اگر همه چیز خوب پیش برود، می‌توانیم انتظار قیمت متوسط ​​1.11 دلار با حداکثر قیمت 1.29 دلار برای سال 2030 را داشته باشیم.

پیش‌بینی قیمت ارز کسپرCSPR  2031

محدوده قیمت فعلی کاسپر ممکن است بسیاری از معامله‌گران را مورد توجه قرار دهد و به همین دلیل CSPR می‌تواند تا سال 2031 با همکاری قابل‌توجه با موسسات مالی در صورت برآورده‌شدن شرایط زیر به 1.95 دلار برسد. با میانگین قیمت 1.75 دلار برای سال 2031 می‌تواند آخرین روند قیمت را شکست دهد. اوج‌های جدید برچسب قیمت می‌تواند متفاوت باشد؛ زیرا بازار کریپتو می‌تواند شاهد روند صعودی دیگری در راه خود تا سال 2031 باشد.

جمع‌بندی

در پایان باید بگوییم که هم‌اکنون CSPR در تعدادی از صرافی‌ها و پلتفرم‌های رمزنگاری از جمله کوینکس، هوبی و… در دسترس است. باز هم برای شما مهم است که این واقعیت را درک کنید که سرمایه‌گذاری در هر ارز مجازی بسیار خطرناک و نامطمئن است. توصیه می‌شود فقط در صورتی سرمایه‌گذاری کنید که تمایل به ریسک‌کردن دارید و در صورت لزوم متحمل ضرر می‌شوید؛ همچنین به یاد داشته باشید که شما نباید بیش از آنچه که می‌توانید از دست بدهید سرمایه‌گذاری کنید.

از وقتی که برای مطالعه این مطلب گذاشتید از شما سپاسگزاریم. اگر محتوای ما برای شما آموزنده بود و یا نظری درباره مطلب حاضر یا مقالات دیگر وب‌سایت کوینکس فارسی دارید، لطفا در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید:


ارز ایپ کوین ApeCoin چیست؟ آینده توکن APE چیست؟

معرفی ارز دیجیتال نئو و بررسی مزایا و آینده ارز NEO

تن کوین (toncoin) چیست؟ معرفی و بررسی آینده ارز دیجیتال تن کوین

5/5 - (7 امتیاز)