ارز دیجیتال نئو که آن را با نماد اقتصادی NEO معرفی می‌کنند، به سرعت در حال رشد و توسعه است، شباهت بسیاری زیادی به ارز اتریوم دارد. پلتفرم نئو NEO نیز مبتنی بر بلاک چین بوده و توسط یک شرکت چینی به نام onchain توسعه یافته است. ارز دیجیتال نئو قبلا با نام انت شیرز شناخته می‌شد و بعد از نامگذاری به ارز نئو به آن اتریوم چینی هم می‌گویند. در این مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتری درباره تمام جنبه‌های ارز نئو در اختیار شما قرار دهیم.

با تاریخچه ارز دیجیتال نئو آشنا شوید

در این بخش از مقاله قصد داریم که تاریخچه ارز دیجیتال نئو به عنوان یک ارز کریپتو شناخته شده و محبوب را مورد بررسی قرار دهیم. ارز نئو جزئی از پلتفرم بزرگ این شبکه است و برنامه‌ نویس‌ها و توسعه دهندگان به عنوان یک تیم تحقیقاتی کار تحقیقات روی این ارز دیجیتال را از ماه فوریه سال 2014 آغاز کردند. در واقع شروع به کار پروتکل ارز نئو به عنوان یک پلتفرم متن باز و مبتنی بر بلاک چین با راه‌اندازی شرکت Onchain Antshares توسط افرادی چینی به نام‌های Erik zhan و Da Honfei به طور همزمان اتفاق افتاد.

نام نئو NEO ابتدا انت شیرز Antshares بود و سپس در ماه ژوئن سال 2017 به نام فعلی یعنی NEO تغییر کرد. سرمایه نئو از طریق دو جمع سپاری جذب شده است. جمع سپاری اول در سال 2015 رخ داد و به مدت ده روز طول کشید. در این جمع سپاری حدود 17.5 میلیون توکن با ارزش 550 هزار دلار به فروش رسید. بعد از جمع سپاری اول در جمع سپاری دوم نیز تقریبا 22.5 میلیون توکن با ارزش 4.5 میلیون دلار فروخته شد.

شاید بپرسید مخترع اصلی نئو (NEO) چه کسی بوده است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نمی‌توانیم فقط نام یک نفر را به عنوان بنیانگذار و مخترع ارز دیجیتال نئو معرفی کنیم، همان دو نفری که اقدام به راه‌اندازی شرکت Onchain Antshares کردند به عنوان تیم مخترع نئو هم شناخته می‌شوند. هانگ فی و اریک ژانگ ریاست هئیت مدیره بنیاد نئو را بر عهده دارند و هدف آن‌ها ترویج بلاک چین است. این نکته را مد نظر داشته باشید که برای کسب در آمد از طریق ارز نئو فقط می‌توانید به خرید و فروش این ارز در صرافی‌های معتبر بپردازید، زیرا قابل استخراج نیست و فقط تیم توسعه دهنده آن مجاز به استخراج نئو هستند.

ارز دیجیتال نئو چیست و چگونه قصد دارد یک اقتصاد هوشمند در جهان ایجاد کند؟

چگونه قصد دارد یک اقتصاد هوشمند در جهان ایجاد کند؟

نئو (NEO) به عنوان یک واحد ارز دیجیتال جزئی از پلتفرم و شبکه بزرگ نئو بوده و هدف اصلی آن ایجاد یک اقتصاد هوشمند در سراسر جهان است. این ارز دیجیتال مانند سایر ارزهای دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. برای ذخیره ارز نئو ابتدا باید از بین کیف پول‌های موجود یک کیف پول دیجیتالی انتخاب کنید و برای دانلود نرم افزار آن اقدام نمایید. اقتصاد هوشمند مد نظر نئو (NEO) از سه بخش شامل دارایی‌های دیجیتال، هویت دیجیتال و قراداد هوشمند تشکیل شده است. با استفاده از فناوری بلاک چین امکان ایجاد دارایی‌های امن و غیرمتمرکز بدون حضور هیچ نهاد یا ارگانی وجود دارد و چیزی که اهمیت دارد مالکیت حقیقی آن است.

در نئو (NEO) دو نوع دارایی دیجیتال با عنوان دارایی‌های قراردادی و دارایی‌های جهانی یا فراگیر وجود دارد. دارایی‌های قراردادی فقط در برخی از قراردادهای منحصربفرد و خاص قابل استفاده هستند و در قراردادهای دیگر نمی‌توان آن‌ها را به رسمیت شناخت‌. دارایی‌های فراگیر یا جهانی را کل سیستم‌ها به رسمیت می‌شناسند و برای همه مشتری‌ها و قراردادهای هوشمند قابل شناسایی هستند. به اطلاعات ذخیره شده از یک فرد حقیقی یا حقوقی در کامپیوترهای یک نهاد هویت دیجیتالی می‌گویند.

افراد، سازمان‌ها و کسب و کارها برای تایید هویت دیجیتالی در شبکه نئو (NEO) می‌توانند از روش‌هایی مانند استفاده از چهره، صدا، اثر انگشت، پیامک یا روش‌های چند مرحله استفاده کنند. قراردادهای هوشمند تضمین شده بدون حضور شخص ثالث انجام می‌شوند. همه فعالیت‌ها و قراردادهای هوشمند به ثبت رسیده غیر قابل بازگشت و دارای قابلیت رهگیری هستند‌ و مجموعه‌ای از آن‌ها باعث ساخته شدن DAPP یا برنامه غیرمتمرکز می‌شود. در قراردادهای هوشمند ارز دیجیتال نئو از همه زبان‌های برنامه‌ریزی پشتیبانی می‌شود و لازم نیست که برنامه‌نویسان زبان جدیدی را یاد بگیرند.

 

چه چیزی ارز دیجیتال نئو را به یک ارز منحصربفرد تبدیل کرده است؟

توسعه مداوم یکی از مهم‌ترین نکاتی است که ارز نئو را به یک ارز منحصربفرد تبدیل کرده است. این ویژگی تضمین کننده آینده این ارز است و باعث افزایش ایمنی آن در زمانی می‌شود که میزان تقاضا به طور ناگهانی بیشتر شود. توسعه نئو علاوه بر افزایش پردازش و امنیت شبکه در افزایش تعداد تراکنش‌های انجام شده در نئو (NEO) نیز تاثیرگذار بوده است. به طور کلی تعداد رمز ارزهای نئو که به بازار عرضه می‌شود، صد میلیون رمز ارز است. تولید همه رمز ارزها در زمان راه‌اندازی بلاک چین اتفاق افتاده است و هیچ یک از آن‌ها را نمی‌توان استخراج کرد. نصف ارزهای دیجیتال نئو بین تیم توسعه دهندگان نئو و نصف دیگر آن بین افراد شرکت کننده در فروش این ارز تقسیم شده است. شبکه نئو برخلاف بلاک چین‌های دیگر دارای دو رمز ارز یا توکن به نام‌های NEO و GAS است.

نام رمز ارز بومی یا توکن NEO قبلا ANS بود و برای مدیریت و تغییرات شبکه، ایجاد بلاک چین و سرمایه‌گذاری کاربرد دارد.‌ افراد با استفاده از این رمز ارز می‌توانند در نظرسنجی بهبود بخشیدن به بلاک چین شرکت کنند. نام قبلی ارز بومی یا توکن GAS نیز ANC بود و با استفاده از آن هزینه‌های تراکنش‌های موجود در شبکه نئو پرداخت می‌شد. هولدرهای نئو این رمز ارز را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

پلتفرم ارز دیجیتال نئو از زبان‌های پایتون، GO، جاوا، سی شارپ و Kotlin به عنوان زبان‌های برنامه نویسی پشتیبانی می‌کند و همین امر موجب افزایش مشارکت توسعه دهندگان در پلتفرم ارز نئو شده است. در سال 2019 میلادی مصادف با سال 1398 شمسی برای رشد و حمایت از نئو (NEO) صندوقی با نام ECOBOOST اکوبوست راه‌اندازی شد. موجودی این صندوق صد میلیون دلار است و از آن برای پشتیبانی فنی، کمک‌های بلاعوض و انجام تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌شود.

چرا ارز نئو به عنوان یک ارز دیجیتال قابل اعتماد شناخته می‌شود؟

بالا بودن امنیت شبکه و همچنین پردازش تراکنش‌های انجام شده در بلاک چین با تعداد بسیار بالا و سرعت عالی، ارز دیجیتال نئو را به یک ارز قابل اعتماد تبدیل کرده است. برخورداری از دو توکن و رمز ارز بومی به نام‌های GAS و NEO این رمز ارز را به یک ارز دیجیتال منحصربفرد تبدیل کرده است. به طور کلی سرمایه‌گذاران با ورود به مسیر رشد و توسعه ارزهای دیجیتال همواره به دنبال دلایلی هستند که برای سرمایه‌گذاری قانع کننده باشند.

در مورد ارز نئو هم با توجه به ویژگی‌های منحصربفردی که فقط بخشی از آن‌ها را در این مقاله اشاره کردیم این ارز را یک رمز ارز قابل اعتماد و امن است‌. سیستم امنیتی بسیار بالا و وجود یک تیم بسیار ماهر از برنامه نویس‌ها و توسعه دهنده‌ها عملکرد نئو (NEO) را به شدت بهبود بخشیده و همین امر نشان دهنده رشد و توسعه این ارز است‌. با توجه به متن باز بودن محیط نئو افراد لازم نیست که برای آن هزینه‌ای پرداخت کنند.

قیمت ارز دیجیتال نئو به چه چیزی وابسته است؟‌

قیمت ارز دیجیتال نئو به چه چیزی وابسته است؟‌

ترندهای بازار کریپتوکارنسی قیمت ارز دیجیتال نئو را نیز همانند ارزهای دیجیتال دیگر تحت تاثیر قرار می‌دهد. به عنوان مثال: با کاهش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین قیمت بقیه ارز‌های دیجیتال از جمله ارز نئو هم کاهش پیدا می‌کند. زیرا معامله‌گرها و سرمایه گذاران در بازار کریپتوکارنسی برای جلوگیری از ضرر کمتر با کاهش قیمت بیت کوین اقدام به فروش دارایی‌های خود می‌کنند‌. قیمت نئو (NEO) همانند ارزهای دیگر ثبات ندارد و ایجاد فراز و نشیب‌های زیاد در رابطه با این قیمت این ارز در آینده از قبل پیش‌بینی می‌شود.

در بخش‌های قبلی مقاله هم به این نکته اشاره کردیم که هدف ارز دیجیتال نئو ایجاد یک اقتصاد هوشمند در سراسر جهان است و همین امر تاثیر بسیار زیادی در آینده نئو (NEO) و قیمت آن دارد. افرادی که به پروتکل ارز نئو، پتانسیل‌های آن و برنامه‌های کاربردی و مفیدش علاقه‌مند هستند، با خرید این ارز و تعامل با شبکه می‌توانند با احتیاط در بازار کریپتو کارنسی سرمایه‌گذاری کنند.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که با توجه به مزایا و امکانات ارز نئو و همچنین به دلیل حمایت‌های سرمایه‌گذاران چینی و دولت این کشور از نئو این ارز دیجیتال برای کشور چین و تمام سرمایه‌گذاران در کشورهای دیگر، آینده‌ای جذاب پیش رو دارد و همکاری پروتکل نئو با Onchain در رابطه با توکن‌های خود تاثیر مثبتی در آینده قیمت نئو (NEO) خواهد داشت‌. شناخت ویژگی‌های رقبای نئو یعنی ارزهای دیجیتال اتریوم، کاردانو و تزوس نیز در پیش‌بینی آینده نئو نقش مهمی ایفا می‌کند. پروتکل نئو در نظر دارد شرایطی فراهم کند که بتوان از نئو به بلاک چین‌های دیگر تراکنش ارسال کرد. قرار است در آینده NeoQS به پروتکل نئو اضافه شود تا امنیت شبکه بلاک چین نئو به شدت افزایش پیدا کند. همین موضوع در آینده روی قیمت نئو هم تاثیرگذار خواهد بود. همه این مواد نشان می‌دهد که ارز دیجیتال نئو آینده بسیار درخشانی را پیش رو دارد.

با لیست کیف پول‌های ارز دیجیتال نئو آشنا شوید

همانطور که می‌دانید سرمایه گذاران در بازار کریپتوکارنسی برای ذخیره کردن همه ارزهای دیجیتال از جمله ارز دیجیتال نئو از کیف پول دیجیتال بهره‌مند می‌شوند‌. هر یک از کیف پول‌ها از تعدادی ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند و با توجه به نوع ارز باید کیف مناسب انتخاب شود. نئو (NEO) به طور تقریبی از 28 کیف پول دیجیتال پشتیبانی می‌کند‌. در واقع افراد می‌توانند به سادگی ارز دیجیتال نئو در 28 نوع کیف پول دیجیتال مخصوص نئو ذخیره‌سازی کنند. اما به نظر شما در زمان انتخاب کیف پول دیجیتال باید به رعایت چه نکاتی توجه کرد؟ در ادامه به مهمترین نکات در هنگام انتخاب کیف پول اشاره خواهیم کرد.

  • توجه به امنیت کیف پول

یکی از مهم‌ترین نکات که در زمان انتخاب کیف پول برای ارز دیجیتال نئو باید مورد توجه قرار بگیرد، توجه به امنیت کیف پول است. وقتی قرار است مقداری از سرمایه خود را در کیف پول‌های دیجیتال ذخیره کنید، باید به خوبی از امنیت آن اطمینان حاصل شود. تایید دو مرحله‌ای باعث افزایش امنیت کیف پول می‌شود‌. کیف پول‌های فاقد این ویژگی امنیت پایینی دارند و قابل اعتماد نیستند.

  • توجه به طراحی کیف پول

افرادی که به تازگی وارد بازار کریپتوکارنسی شده‌اند و هنوز با این فضا به صورت حرفه‌ای آشنا نیستند باید به طراحی کیف پول ارز نئو توجه ویژه‌ای داشته باشند و کیفی را که رابط کاربری راحتی دارد، انتخاب کنند. بعضی از کیف پول‌ها به دلیل طراحی سخت و رابط کاربری پیچیده برای افراد مبتدی مناسب نیستند.

  • توجه به اعتبار کیف پول

یکی دیگر از نکات مهم در زمان انتخاب کیف پول دیجیتال توجه به اعتبار کیف پول است. هر چه اعتبار کیف پول بیشتر باشد، ذخیره ارز دیجیتال در آن امن‌تر خواهد بود. به کیف پول‌هایی که از اعتبار بالایی برخوردار نیستند و هیچ مطلبی راجع به آن‌ها در سایت‌های معتبر وجود ندارد، قابل اعتماد نخواهند بود.

این نکته بسیار مهم را نیز فراموش نکنید که در زمان ایجاد کیف پول دیجیتال یه پک آپ یا پشتیبان از آن تهیه کنید تا در صورت از بین رفتن کیف پول سرمایه موجود در آن از بین نرود و از پشتیبان یا بک آپ برای بازیابی کیف پول دیجیتال استفاده شود. عدم توجه به این نکته و نگرفتن بک آپ یا پشتیبان برای کیف پول دیجیتال منجر به از بین رفتن تمام سرمایه خواهد شد.

کیف پول‌های دسکتاپ ارز نئو عبارتند از: کیف پول Neon Wallet، کیف پول NEO-GUI و کیف پول morpheus. کیف پول Neon Wallet یکی از کیف پول‌های ساده نئو (NEO) است و روی سیستم عامل‌های لینوکس، مکس و ویندوز نصب می‌شود. این کیف پول به همگام سازی با بلاک چین هیچ نیازی ندارد و کلیدهای خصوصی آن با امنیت بالا در سیستم کامپیوتر ذخیره سازی می‌شوند. با ذخیره سرمایه در این کیف پول مرتبا توکن GAS به افراد ارائه می‌شود. کیف پول NEO-GUI بیشتر برای توسعه دهندگان نئو مناسب است. این کیف پول نیز به طور مرتب توکن GAS ارائه می‌دهد و فقط روی سیستم عامل ویندوز می‌توان آن را نصب کرد. کیف پول morpheus علاوه بر ارز دیجیتال نئو از ارزهای دیگر نیز پشتیبانی می‌کند و سایت رسمی ارز نئو آن را تایید کرده است. این کیف پول را می‌توان بر روی سیستم عامل‌های لینوکس و ویندوز نصب کرد.

کیف پول‌های موبایل ارز دیجیتال نئو عبارتند از: کیف پول موبایل O3 نئو و کیف پول موبایلNEO APP.‌کیف پول موبایل O3 نئو به عنوان بهترین کیف پول موبایل این ارز شناخته می‌شود و مرتبا افراد با ذخیره سرمایه خود توکن GAS دریافت می‌کنند. این کیف پول روی گوشی‌هایی با سیستم عامل آی او اس و اندروید بالای 6 نصب می‌شود‌. کیف پول موبایل NEO APP را سایت نئو (NEO) هم تایید کرده است و فقط روی گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید بالای پنج نصب می‌شود‌.

ارز دیجیتال نئو چه تفاوتی با ارز دیجیتال اتریوم دارد؟‌

در بخش‌های قبلی این مقاله اشاره کردیم که ارز نئو به ارز دیجیتال اتریوم شباهت دارد و روز به روز نیز به محبوبیت آن اضافه می‌شود‌. ویژگی‌های منحصربفرد نئو (NEO) و قابلیت‌های قراردادهای هوشمند آن برای کاربران پلتفرم نئو شرایطی فراهم کرده است تا بتوانند دارایی‌های خود را به طور اتوماتیک ذخیره یا تبادل کنند. یکی از تفاوت‌های مهم این ارز با اتریوم این است که ارز نئو از تمام زبان‌های برنامه نویسی مانند جاوا، پایتون، سی شارپ و غیره پشتیبانی می‌کند اما ارز اتریوم فقط از زبان برنامه نویسی اختصاصی خود استفاده می‌کند‌. سرعت ارز دیجیتال نئو به مراتب بیشتر از ارز اتریوم است. در بلاک چین اتریوم در هر ثانیه 30 هزار تراکنش و ارز نئو در هر ثانیه 10 هزار تراکنش انجام می‌شود. ارز نئو قابل تقسیم نیست اما اتریوم را می‌توان به مقادیر اعشاری هم تقسیم کرد‌.

مقاله‌های اصلی که در مورد نئو (NEO) وجود دارد به زبان چینی هستند و به مقاله‌های ترجمه‌ شده نمی‌توان اعتماد کرد. مقاله‌هایی که راجع به اتریوم وجود دارد به زبان انگلیسی هستند. دولت چین از نئو (NEO) پشتیبانی نموده و بانک‌های ملی و دولتی چین نیز از آن حمایت می‌کنند اما هیچ دولتی پشتوانه اتریوم نیست. اتحاد خودساخته‌ای به نام Ethereum Alliance EEA-Enteeprise از اتریوم پشتیبانی می‌کند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مفیدی درباره ارز دیجیتال نئو در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم. این ارز دیجیتال سابقه بسیار خوبی دارند و آینده آن نیز درخشان پیش‌بینی شده است. ارز نئو با ایجاد امن‌ترین کیف پول‌های دیجیتال رضایت همه سرمایه‌گذاران را جلب کرده است. افراد برای آگاهی از قیمت و خرید نئو به صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال مانند بایننس، کوینکس، کوکوین و… مراجعه می‌کنند. بهترین روش خرید ارز دیجیتال نئو برای افراد ایرانی‌ این است که اول ارزهای دیجیتال محبوبی مانند بیت کوین یا اتریوم یا تتر را با واحد پول ریال خریداری کنند. سپس این ارزها را به صرافی وارد نموده و آن را به نئو (NEO) تبدیل کنند.

بیشتر بخوانید:


ارز ایپ کوین ApeCoin چیست؟ آینده توکن APE چیست؟

ارز دیجیتال UNUS SED LEO چیست؟ معرفی و بررسی آن

5/5 - (11 امتیاز)