همان‌طور که می‌دانید هزاران ارز دیجیتال با طیف وسیعی از کاربرد در دنیا وجود دارند. اما تعداد اندکی از آنها توانسته‌اند وارد عرصه جدید اینترنت اشیاء شوند. ارز هلیوم Hnt یکی از ارزهای دیجیتالی است که با ورود به حوزه اینترنت اشیاء توانسته به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین رمزارزها در سالیان اخیر شناخته شود. این ارز دیجیتال به لحاظ داشتن ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد و کارایی مناسب قادر است تا سرمایه معامله‌گران را در مدت زمان کوتاهی افزایش دهد. تنها کافیست با اصول و طرز کار رمزارز هیلوم آشنایی داشته باشید و از طریق انجام تراکنش به یک سرمایه‌گذار موفق در دنیای رمزارزها تبدیل شوید. برای آشنایی بیشتر با ارز دیجیتال هلیوم، ویژگی و مزایای آن تا پایان مطالب ما را همراهی کنید.

ارز هلیوم چیست؟

این ارز دیجیتال بر پایه پلتفرم شبکه بلاک‌چین دستگاه‌های مرتبط بر اینترنت اشیاء (IoT) فعالیت می‌کند. از توکن Hnt برای پرداخت پاداش به هات اسپات‌ها استفاده می‌شود. در شبکه ارز هلیوم داده‌ها به‌وسیله شبکه‌ای متشکل از نودهای فراوان منتقل می‌شوند. علاوه بر این نودهای موجود در شبکه بلاک‌چین زمینه مناسبی برای برقراری ارتباط بین دستگاه فراهم نموده‌اند. سرعت انتقال داده و پردازش اطلاعات نیز در ارز دیجیتال هلیوم بسیار بالا است و همین امر موجب برتری ارز Helium نسبت به سایر رمزارزها گردیده است.

نحوه عملکرد شبکه هلیوم

به‌طور کلی ارز هلیوم جهت ایجاد یک شبکه غیرمتمرکز، جهانی و قابل اعتماد برای دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء به وجود آمده است که تمامی عملکردهای آن بر اساس توکن‌های Hnt انجام می‌شود. بدین صورت که شبکه هلیوم به وسیله نودها، هات‌اسپات‌هایی که دارندگان توکن Hnt در اختیار دارند را اجرا می‌کند. نحوه عملکرد تنگاتنگ نودها و هات‌اسپات‌ها سبب شده تا کاربران زیادی رمزارز هلیوم را انتخاب کنند و وارد این شبکه بین‌المللی شوند. البته به یاد داشته باشید که دستگاه‌های IoT (اینترنت اشیاء) تنها از WiFi پشتیبانی می‌کنند.

با این وصف پروسه پشتیبانی از دستگاه‌های مختلف و فضای اینترنتی ارزهای دیجیتال با یک‌سری نگرانی در مورد حفظ اطلاعات شخصی و حریم خصوصی همراه است. به گونه‌ای که بسیاری از کاربران امنیت فضای معاملات رمزارزها را مهمترین رکن این بازار جهانی می‌دانند. در این راستا ارز Hnt با بهره‌مندی از یک ساختار غیرمتمرکز و پروتکل اجماع شده، این مشکل را برطرف ساخته است. تا جایی که ارز هلیوم به‌عنوان یکی از معتبرترین و مطمئن‌ترین رمزارزهای حال حاضر شناخته شده است. شما نیز می‌توانید با مراجعه به یکی از صرافی‌های بین‌المللی نظیر کوینکس نسبت به ثبت نام خود و خرید و فروش ارز دیجیتال هلیوم اقدام کنید.

ارز Helium؛ رمزارزی منحصر‌به‌فرد با کارایی متفاوت

ارز Helium؛ رمزارزی منحصر‌به‌فرد با کارایی متفاوت

بسیاری از کاربران دنیای ارزهای دیجیتال بر این عقیده‌اند که ارز هلیوم عملکرد و کارایی منحصر‌به‌فردی نسبت به سایر رمزارزها دارد. واقعاً دلیل اصلی این اتفاق چیست و چه چیزی ارز Helium را در بین این همه ارز دیجیتال منحصر‌به‌فرد کرده است؟

در پاسخ باید گفت که رمزارز هلیوم برخلاف سایر رمزارزها بدون بلاک‌چین و شبکه تنگل فرآیند اتصال دستگاه‌ها به یکدیگر را انجام می‌دهد. این نحوه عملکرد از معدود پروژه‌های بلاک‌چین است که با اینترنت اشیاء ارتباط دارد. از این طریق که پوشش غیرمتمرکز و وسیع بین تمامی کاربران ایجاد نموده و داده‌ها را منتقل می‌کند. علاوه بر این مکانیزم اجماع به‌کار برده شده در بطن ارز Helium یک شکل اختصاصی و کارایی متفاوت به آن بخشیده است.

علت با ارزش بودن ارز هلیوم

در شبکه جهانی رمزارزها عوامل زیادی دست‌به‌دست هم می‌دهند و موجب افزایش ارزش ارزهای دیجیتال می‌شوند. ارز Helium نیز از این قاعده مستثنی نیست و ارزش ذاتی آن در فناوری نوین و دریچه کاربرد منحصر‌ب‌فرد آن است. البته باید گفت که ارزش ذاتی ارز Helium و ارزش بازار توکن آن همیشه با هم مطابقت ندارد و یکسان نیست. زیرا در بازار رمزارزها نوسانات متعددی وجود دارد و این امر موجب تغییر ارزش‌ ارز دیجیتال هلیوم در زمان‌های مختلف می‌شود.

به‌عبارت دیگر می‌توان گفت ارزش ارز هلیوم به‌صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند و با توجه به نوسانات موجود قیمت آن غیرقابل پیش‌بینی است. بدین منظور قبل از انجام هرگونه تراکنش، قیمت و ارزش رمزارز هلیوم را بررسی کنید و پس از آن معاملات خود را انجام دهید. در این خصوص قیمت‌گذاری پروژه‌های مبتنی بر پلتفرم Hnt با همین رویکرد پیش می‌رود. بدین صورت که ارزش پروژه‌ها به‌هیچ عنوان با قیمت ارز Hnt محاسبه نمی‌شود و مبنای قیمت پروژه‌ها نوسان قیمت در یک بازه زمانی مشخص است.

کسب درآمد از شبکه ارز Helium

طبق بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده که شبکه هلیوم برای ایجاد یک اتصال منسجم و آسان میان دستگاه‌ها در بستر اینترنت اشیاء از توان کم با کارایی مناسب استفاده می‌کند. در این‌خصوص ارز هلیوم استخراج Hnt و همچنین فرآیند استیکینگ را میسر می‌سازد و کاربران از این طریق می‌توانند درآمد کسب کنند. بدین نحو که هر یک از کاربران به میزان مشارکت شبکه‌شان در طول این فرآیند سود می‌برند. در این راستا وب‌سایت رسمی ارز Helium تعداد زیادی دستگاه استخراج Hnt را در اختیار کاربران قرار داده است. تا کاربران با خریداری این دستگاه ها به‌عنوان ارائه‌دهنده نود هات‌اسپات وارد یک مشارکت گسترده شوند و از این راه سود قابل‌توجهی کسب نمایند.

نحوه انتخاب کیف پول هلیوم

آنچه که در طول مسیر مشارکت در شبکه Hnt اهمیت فراوانی دارد، انتخاب یک کیف پول مناسب و مطمئن است. زیرا بعد از انجام مشارکت و تراکنش، دارایی و سود حاصل از معاملات می‌بایست در کیف پول کاربران ذخیره شود. در این زمینه نیز شرکت هلیوم با طراحی اپلیکیشن کیف پول دیجیتال با نام کامند لاین اینترفیس نیاز کاربران را برطرف ساخته است. این کیف پول بر پایه توکن‌های Hnt طراحی شده و از سیستم عامل‌های اندروید و ios پشتیبانی می‌کند.

برای انتخاب کیف پول ارز هلیوم می‌توانید به وب سایت شرکت Helium مراجعه کنید و متناسب با سیستم عامل تلفن همراهتان، کیف پول موردنیاز خود را تهیه کنید. قطعاً داشتن یک کیف پول دیجیتال مطمئن انجام هرگونه تراکنش و شرکت در پروژه‌های مرتبط با رمزارز هلیوم را برایتان آسان‌تر و سریع‌تر خواهد کرد.

آینده ارز هلیوم

ارز هلیوم براساس نحوه استفاده و کارایی انقلابی عظیم در جهت تسهیل و سرعت بخشیدن پروسه اتصال دستگاه‌های موجود در بستر اینترنت اشیاء ایجاد کرد. به نحوی که بسیاری از کاربران و مشارکت‌کنندگان را ترغیب به استفاده از رمزارز هلیوم نموده و تا به حال شاهد افزایش روز‌افزون تعداد کاربران این ارز دیجیتال هستیم. علاوه بر این دستگاه‌های ماینینگ طراحی شده شرایط مناسبی را برای استخراج Hnt با قدرت کم فراهم کرده‌اند. به همین سبب کاربران در یک فضای مطمئن با پشتیبانی شبانه‌روزی در شبکه هلیوم مشارکت می‌کنند و پاداش‌های خود را دریافت می‌نمایند. طبق تحقیقات و بررسی‌های به عمل آمده انتظار می‌رود که در آینده‌ای نه چندان دور ارز دیجیتال هلیوم به یک جایگاه مهم و اساسی در شبکه بین‌المللی دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء دست پیدا کند.

ممنون که تا انتها همراه ما بودید. اگر تجربه یا سوال خاصی در این زمینه دارید، لطفا در پایین همین صفحه درقسمت دیدگاه بنویسید.

بیشتر بخوانید:


بایننس کوین (BNB) چیست؟ هر آنچه درباره bnb باید بدانید!

ارز دیجیتال آیوتکس (IOTX) چیست؟ مروری بر بلاک چین IoTeXچیست؟

4.9/5 - (11 امتیاز)