تنوع ارزهای دیجیتال سبب شده تا هر یک از آنها کارایی به‌خصوصی داشته باشند. علاوه بر این رمزارزها به لحاظ داشتن ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد مزایای متعددی را برای کاربران به ارمغان آورده است. به‌عبارتی می‌توان گفت هر کدام از ارزهای دیجیتال با هدف و رویکرد مشخصی طراحی شده‌اند. ارز دیجیتال هارمونی نیز یکی از رمزارزهای موجود در شبکه بلاک‌چین است؛ که با کیفیت عالی و کارایی خاص تا به‌حال توانسته نظر بسیاری از کاربران را به خود معطوف سازد. زیرا پروتکل هارمونی از یک شبکه شاردینگ دارای تعامل تشکیل شده و برای به‌وجود آوردن یک پل اتریومی دو طرفه مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اهمیت و جایگاه شبکه Harmony در ادامه سعی داریم تا شما را با پروژه ارز دیجیتال هارمونی آشنا سازیم.

پروتکل هارمونی چیست؟

همان‌طور که می‌دانید دنیای ارزهای دیجیتال در کنار همه مزایا، نقایصی نیز دارند. که بعضاً شرکت ها و معامله‌گران را با مشکل جدی در خصوص انجام تراکنش، استفاده از داده‌ها، ذخیره رمزارز و غیره مواجه می‌سازد. در این راستا پروژه پروتکل هارمونی به‌منظور ارائه یک راه حل مناسب با بستری دارای تعامل و مقیاس‌پذیر طراحی شده است. کیفیت و کارایی این رمزارز به گونه‌ای است که در حال حاضر به‌عنوان دومین شبکه بلاک‌چین بزرگ در دنیای ارزهای دیجیتال شناخته شده است.

البته خاطر نشان می‌شود که محبوبیت رمزارز هارمونی موجب افزایش تعداد کاربران و ایجاد ترافیک بالا در شبکه آن شده است. از این‌رو انجام تراکنش‌ها و دسترسی به داده‌های موردنیاز با اندکی تأخیر همراه است. طبق بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده که مخترعین پروژه هارمونی همه تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند تا با رقع این مشکلات، رمزارزی با کیفیت و کارایی مناسب را در اختیار کاربران قرار دهند.

تاریخچه پروتکل Harmony

پروتکل هارمونی توسط شخصی به‌نام دکتر استفان تسه پایه‌گذاری و تأسیس گردید. وی از رمزنگاران ماهر و یکی از توسعه‌دهندگان اصلی Google Maps است. البته ایشان با فروش استارت‌اپ میلیون دلاری خود به شرکت اپل به استخدام این شرکت درآمدند. اما حضور دکتر تسه در شرکت Apple چندین سال بیشتر نبود و در سال 2015 میلادی شرکت اپل را ترک نمودند و علاقه اصلی خود یعنی فعالیت در بستر شبکه بلاک‌چین را دنبال کردند.

دکتر استفان تسه یک زبان برنامه‌نویسی جدید را برای ساخت بلاک‌چین موردنظر خود توسعه داد و تحت عنوان مین (Min) نام‌گذاری کرد. سپس با تشکیل یک گروه متخصص تشکیل شده از توسعه‌دهندگان و شاخص‌گذاران ارز دیجیتال هارمونی را در سال 2018 میلادی تأسیس کرد. کارایی منحصر‌به‌فرد و ویژگی‌های شبکه Harmony سبب شد تا این رمزارز از بدو ورود به دنیای ارزهای دیجیتال به‌عنوان یکی از کاربردتری‌ترین و محبوب‌ترین ارزها شناخته شود.

نحوه عملکرد ارز دیجیتال Harmony

نحوه عملکرد ارز دیجیتال Harmony

همواره سه چالش اصلی امنیت، مقیاس‌پذیری و تمرکز‌زدایی در شبکه بلاک‌چین وجود دارد و از نگرانی‌های اصلی سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها به شمار می‌رود. در این‌خصوص پروتکل هارمونی با رویکرد حل چالش‌های سه‌گانه وارد شبکه بلاک‌چین جهانی شده است. از این‌رو رمزارز هارمونی از نظر حریم خصوص در حد قابل قبولی قرار دارد و یک فضای امن را برای تبادل داده‌ها و همچنین انجام تراکنش‌های کاربران فراهم نموده است. زیرا با حفظ حریم خصوصی و استفاده از شبکه بلاک‌چین مطمئن به نسبت امنیت شبکه تأمین می‌شود و یکی از چالش‌های اصلی موجود در دنیای رمزارزها برطرف می‌گردد.

البته به یاد داشته باشید که پروتکل هارمونی به‌طور کامل تمرکز‌زدایی نشده و شرکت Harmony تمامی تلاش خود را جهت اتمام و تکمیل پروسه تمرکز‌زدایی به‌کار گرفته است. تا به‌حال بیش از یک هزار نود عضو شبکه هارمونی داریم و با افزایش محبوبیت پروژه هارمونی در دنیای ارزهای دیجیتال به نسبت میزان تمرکز زدایی آن نیز بیشتر می‌شود.

اهمیت استفاده از پروتکل Harmony

پروتکل هارمونی در کنار رفع تمامی چالش‌های موجود در شبکه ارزهای دیجیتال، از یک طرح کمک مالی رونمایی کرده است. بدین‌صورت که تقریباً بیش از هفت میلیارد دلار را در اختیار توسعه‌دهندگان فعال شبکه بلاک‌چین Harmony قرار داده است. علاوه بر‌این شبکه Harmony بر هفت بخش اصلی تمرکز دارد، که شامل برنامه‌های غیرمتمرکز، پورتال‌ها، اثبات‌های هیچ آگاهی و جامعه کاربران ارز دیجیتال هارمونی می‌شود. از همه مهمتر اینکه شرکت هارمونی پس از دستیابی به اهداف خود به مدت شش هفته کمک‌های مالی خود را در اختیار کاربران و توسعه‌دهندگان فعال قرار می‌دهد.

با این توصیف می‌توان گفت استفاده از رمزارز Harmony از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال علاوه بر کسب درآمد از طریق انجام تراکنش، مزایا و امکانات ویژه‌ای نظیر کمک‌های مالی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به شما پیشنهاد می‌کنیم فرصت را از دست ندهید و همین الان به‌واسطه صرافی‌های بین‌المللی معتبر مانند کوینکس نسبت به ثبت‌نام در پروتکل هارمونی و بهره‎مندی از مزایای فوق‌العاده آن اقدام نمایید.

نقش توکن One در شبکه هارمونی

همان‌گونه که می‌دانید همه ارزهای دیجیتال برای انجام تراکنش‌ها و سایر فعالیت‌ها از توکن‌های مخصوص به خود استفاده می‌کنند. پروتکل هارمونی نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای ارز دیجیتال هارمونی یک توکن با کارایی منحصر‌به‌فرد به‌نام Token ONE ایجاد نموده است. این توکن به‌منظور استیکینگ در الگوریتم‌های تجمیع شبکه هارمونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدین‌ترتیب که براساس هر فرآیند به هولدرها پاداش پرداخت می‌کند. توکن وان برای کاربران امکان مشارکت در رأی‌گیری‌ها را فراهم نموده است. زیرا دارندگان توکن One در پروتکل هارمونی به نوعی مدیر شبکه محسوب می‌شوند و به‌طبع شرکت در رأی‌گیری و نظرسنجی حق طبیعی آنها است. خاطر نشان می‌شود که پرداخت کارمزد کلیه تراکنش‌ها در شبکه گسترده Harmony به‌وسیله توکن وان انجام می‌گردد.

ویژگی های شبکه ارز دیجیتال Harmony

کارایی منحصر‌به‌فرد و جایگاه ویژه پروتکل هارمونی مزایا و ویژگی‌های متعددی را برای کاربران به ارمغان آورده است. بعضی از مهمترین ویژگی‌های ارز Harmony عبارتند از:

1- دستیابی به بالاترین سطح مقیاس‌پذیری و تمرکز‌زدایی

2- افزایش امنیت و بهبود اعتبار تراکنش‌ها در بستر شبکه بلاک‌چین به‌وسیله تکنولوژی شاردینگ

3- توسعه تعداد انجام تراکنش‌ها در پروتکل هارمونی

4- افزایش سرعت انتقال داده‌ها

جمع‌بندی

در این محتوا درباره رمزارزی صحبت کردیم که با ارائه راه حل مناسب از نظر مقیاس‌پذیری و تمرکز‌زدایی توانسته تأثیر بسزایی در گسترش شبکه بلاک‌چین داشته باشد. شبکه پروتکل هارمونی شباهت زیادی به اتریوم دارد و به همین دلیل توسعه‌دهندگان و کاربران با نحوه عملکرد آن آشنایی دارند. از همه مهمتر اینکه پل دو طرفه اتریومی موجود در ارز دیجیتال هارمونی امکان تبادل اطلاعات سریع و انجام تراکنش با کارمزد بسیار اندک را فراهم نموده است.

بیشتر بخوانید:


ارز دیجیتال سوئیس بورگ (Swissborg) چیست؟ معرفی توکن CHSB

معرفی کامل پروتکل Audius

ارز دیجیتال کادنا Kadena و توکن KDA چیست؟

 

5/5 - (256 امتیاز)