ظهور ارز دیجیتال و گسترش آن در سراسر دنیا فرصت خاصی برای سرمایه‌گذاری شد تا افراد زیادی از این طریق سرمایه‌های خود را چندین برابر کنند. به حدی در این زمینه تبلیغات گسترده انجام شد که می‌توان مدعی شد در همه جای دنیا معامله ارز دیجیتال در حال انجام است. بدون شک شما نیز به فکر یک سرمایه‌گذاری معقول در این زمینه هستید و با تحقیق و بررسی می‌خواهید با شناخت یک ارز، سرمایه گذاری طولانی مدتی را انجام دهید. در این مطلب شما با توکن AUDIO و هر آنچه که باید در این باره بدانید، آشنا می‌شوید.

معرفی پروتکل Audius

پروتکل Audius در حقیقت یک اپلیکیشن جهت پخش کردن موسیقی می ­باشد و در نظر دارد تا در سیستم­های قدیمی پخش موسیقی تغییرات قابل توجهی را ایجاد نماید. در این پلتفرم از توکن بومی آن به نام توکن AUDIO استفاده می­ شود تا برقراری ارتباط و تعامل میان هنرمندها و طرفدارانشان را تغییر دهد. این پروتکل یک نوع پلتفرم غیرمتمرکز بوده که بر اساس بلاکچین طراحی شده است و به جای یک شخص یا نهاد خاص به وسیله مجموعه­ ای غیرمتمرکز از افراد هنرمند و طرفدارهای آنان تحت کنترل و اداره قرار می­گیرد.

پروتکل اودیوس شباهت­های زیادی با سایر پلتفرم­های پخش موسیقی نظیر اسپاتیفای دارد، با این تفاوت که در این پروتکل قابلیتی برای هنرمندها وجود دارد که بتوانند موسیقی خود را به طور کامل تحت کنترل خود درآورده و تجربه­ های خود را به طور کامل مدیریت نمایند. این پروتکل از اپراتورهای نود و غیرمتمرکز که عمدتا از نوع انگیزشی می­ باشند استفاده می­ کند تا به هنرمندها این امکان را بدهد که شکلی تغییرناپذیر از کارهای خود را از لحاظ محتوا و زمان، تولید نمایند.

توکن AUDIO

در پلتفرم Audius در هر مرتبه که شخصی یکی از کارهای هنرمند مورد نظر خود را پخش نماید، آن هنرمند به شکل توکن AUDIO دستمزد دریافت خواهد کرد. این توکن کارآمد عرضه شده توسط پلتفرم اودیوس باعث شده است که هنرمندها بتوانند بدون نیاز به هیچ گونه واسطه­ و کاملا مستقیم آنچه را که توسط طرفداران آن‌ها پرداخت می ­شود را دریافت نمایند. در این پلتفرم در کنار بهره­ گیری از توکن اودیو و توکن­های هنرمندان و استیبل کوین­ها، از یک راهکار برای ذخیره کردن کارها به شکل غیرمتمرکز نیز استفاده می­ شود. در این پلتفرم هنرمندان می ­توانند فایل­های صوتی و متادیتاهای خود را به صورت درخواست شده و کاملا کاربردی به اشتراک بگذارند.

در پلتفرم اودیوس با استفاده از یک طرح مشخص و متمایز، آهنگ­ها رمزگذاری شده و با استفاده از یک عملکرد قابل برنامه‌ریزی جهت باز نمودن کلیدهای رمزگذاری شده آن­ها استفاده می­گ ردد. پروتکل به کار رفته در این پلتفرم از نوع پروتکل حاکمیتی و غیرمتمرکز می­­ باشد که به هنرمندها و طرفدار و همچنین اپراتورها این قابلیت را می ­دهد تا حول موضوعاتی نظیر تغییرهای مورد نیاز و ارتقا دادن پروتکل­ها مشارکت داشته باشند و در مورد آن­ها تصمیم‌گیری نمایند.

کاربران پلتفرم Audius می­ توانند آهنگ­های خود را بنا به سلیقه و علایق خود در لیست­های پخش مختلفی طبقه بندی کرده و سپس در صورت تمایل آن­ها را با دیگران به اشتراک بگذارند تا از این طریق بتوانند توکن AUDIO به عنوان پاداش دریافت نمایند.

پروتکل Audius چگونه کار می­کند؟

پروتکل Audius چگونه کار می­کند؟

عملکرد پروتکل اودیوس شباهت زیادی با سرویس­های مشارکتی در زمینه موسیقی دارد. توکن AUDIO به کار رفته در این پلتفرم وظیفه انگیزه دادن به سه گروه تشکیل دهنده این شبکه را برعهده دارد که این سه گروه شامل هنرمندها، نودها و طرفداران این هنرمندان می ­­باشد. کارکرد این پلتفرم با استفاده از یک شبکه غیرمتمرکز از نودهایی است که به عنوان میزبان محتوا حضور دارند و همچنین نودهایی که محتواهای مذکور را ایندکس می ­نمایند. از آنجایی که پروتکل Audius یک پروژه بر مبنای بلاکچین است، این پروژه از یک همتای دیجیتال نیز بهره­ مند می­ باشد.

کارکردهای پروتکل اودیوس

کارکرد این پروتکل با استفاده از توکن­های با استاندارد ERC-20 است که بر اساس اتریوم بوده و عمده کارکرد آن­ها در سه گروه جای می­ گیرد. در مورد حاکمیت برای این که بتوان به پیشنهادات ارائه شده در زمینه ارتقا دادن شبکه رای داد، می­بایست توکن­ها را استیک نمود. در صورتی که این پیشنهادها پذیرفته شده و اجرا شوند، در کارکرد شبکه و کدهای موجود در آن تغییراتی اعمال خواهد شد.

کارکرد دوم در مورد امنیت شبکه می­ باشد که افرادی که نودها را اداره می ­کنند با استیک کردن توکن AUDIO می­ توانند یک نود را فعال و با انجام این کار از سوی شبکه پاداش خود را دریافت نمایند. مورد آخر امکانات انحصاری شبکه را در بر می­گیرد که در این کارکرد، افراد هنرمند با استیک کردن توکن این ارز می­توانند از امکانات مخصوصی بهره­ مند شوند. به عنوان مثال می ­توانید آیتم­های NFT را که با استفاده از آن­ها می­توان کلکسیون ایجاد کرد را در وب سایت مشاهده نمایند.

در کنار همه این موارد، لازم است بدانید برای این که بتوان در پلتفرم Audius شرکت داشته باشید لازم نیست تا حتما از دانش و اطلاعات مربوط به کار با بلاکچین­ها یا رمز ارزها برخوردار باشید که همین عامل هم باعث شده است که این شبکه و توکن آن جزو یکی از محبوب­ترین پروژه­ها در دنیای ارز دیجیتال باشند.

در این پلتفرم همچنین ممکن است به طور کاملا اتوماتیک برای گروهی از دستاوردها با استفاده از توکن AUDIO به شما پاداش تعلق گیرد که این جوایز می­توانند شامل ترک­های پرطرفدار، پلی لیست­های محبوب هفته، برترین آپلودهای انجام گرفته یا سایر موارد مشابه باشند. پلتفرم Audius و توکن AUDIO در تلاش است تا به یک سیاست کسب درآمد منظم دست پیدا کرده و حدود نود درصد از توکن­های خود را در بین هنرمندان پخش کند.

جمع بندی

امروزه به کمک ارزهای دیجیتال می‌توان در عرض چند ثانیه هر مقدار پولی را به هر نقطه از جهان ارسال کرد. سیستم‌های بانکی با وجود این ارزها از میان برداشته شده‌اند و هر کس می‌تواند به راحتی سرمایه خود را در کیف پول خود ذخیره و نگهداری کند. شما در این مطلب با توکن AUDIO بیشتر آشنا شدید تا در صورت تمایل بتوانید در این ارز سرمایه گذاری کنید. در میان صرافی‌های معتبر می‌توانید از صرافی کوینکس برای انجام معاملات خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:


RavenCoin چیست؟ کاربردها و مزایای این ارز دیجیتال

ارز دیجیتال سوئیس بورگ (Swissborg) چیست؟ معرفی توکن CHSB

 

 

5/5 - (404 امتیاز)